Është publikuar kalendari i ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës së vitit 2022.

Kosova, kampanjën kualifikuese e nis në ‘Fadil Vokrri’, kur pret Suedinë, në ndeshjen që zhvillohet më 28 mars, shkruan lajmi.net.
Tre ditë më pas, ‘Dardanët’ janë mysafir të Spanjës. Ndeshjet tjera, Kosova do t’i zhvillojë në shtator, ku udhëton te Gjeorgjia, dhe pret në shtëpi Greqinë.
Kombëtarja e Spanjës në ‘Fadil Vokrri’ do të zbarkojë më 8 shtator.
28 mars 2021 / KOSOVË vs Suedi
31 mars 2021/ Spanjë – KOSOVË
02 shtator 2021 / Gjeorgji – KOSOVË
05 shtator 2021 / KOSOVË – Greqi
08 shtator 2021 / KOSOVË – Spanjë
09 tetor 2021 / Suedi – KOSOVË
12 tetor 2021 / KOSOVË – Gjeorgji
14 nëntor 2021 / Greqi – KOSOVË 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *