Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj feston ditëlindjen në qendrën e paraburgimit në Hagë, bashkë me kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucati dhe disa bashkëluftëtar tjerë.

Por OVL e UÇK-së ka zgjedhur që ditëlindjen e tij ta festojë në Prishtinë. Për nder të tij u pre edhe tortë e u organizua një festë në zyrtar e kësaj organizate.

 

 

Gjatë ditës urimet Haradinaj mori edhe nga vajza dhe gruaja e tij, Ariana dhe Gjejlone Haradinaj.

“Urime ditlindja heroi im, Te dua pa kufi”, ka shkruar Ariana duke ia bashkangjitur postimit edhe dy fotografi me babanë e saj.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *