Ajo është akuzuar për kopjimin e një kompanie me bazë në Austin që ndan një emër të ngjashëm marke, dizajn dhe logo me produktin e saj të ri 818, i cili është bërë madje në të njëjtën fabrikë pijesh meksikane.

Por të premten, Kendall Jenner u pa duke buzëqeshur dhe ndihej rehat ndërsa drejtonte porosi në West Hollywood, Supermodelja 25-vjeçare kishte veshur xhinse të zeza me take të lartë dhe një bluzë të thurur.

Sipërmarrësja e tekilës bëri trotuar pistën e saj duke ecur me këmbë të drejta derisa dukej në super-formë.

Kendall, tregoi belin e saj në pjesën e sipërme të bluzës e cila përmbante dy buton,  jeleku ishte bërë nga një material i thurur kremoz.

Modelja shtoi syze dielli të vogla kornizë në një ton kafe me vathë prej ari, duke vendosur të linte flokët të ndara dhe në valë të lehta.

Vajza e kopertinës ‘Vogue’  e mbajti përbërjen e saj në minimum, duke dalë më vonë me një maskë për fytyrën.

Shëtitja e saj vjen vetëm disa ditë pasi u akuzua për grisjen e një kompanie me qendër në Austin që ndan një emër, dizajn dhe logo të ngjashme me produktin e saj të ri 818, i cili madje është bërë në të njëjtën fabrikë pijesh meksikane.

Akuza vjen në mes të reagimeve në rritje me të cilat ballafaqohet ylli Keeping Up me Kardashian për pretendimet e përvetësimit kulturor, për emërtimin e etiketës së saj të tekilas me kodin e saj të zonës Calabasas 818, duke anashkaluar trashëgiminë e rrënjosur meksikane.

818 Tequila nga Kendall tregtohet si një blanco e distiluar dy herë që shitet me 44,99 dollarë, ndërsa Tequila 512 e Austin – që nisi në vitin 2012 – është një blanco e trefishtë e distiluar dhe ka një çmim më të ulët në 26,99 dollarë.

Kompania e pijeve alkoolike thirri Kendall direkt të mërkurën, kur ata postuan në lidhje me ngjashmëritë e supozuara të produktit të tyre në faqen e tyre zyrtare në Instagram.

Ata pretenduan se ndërsa produkti i tyre distilohet tre herë, Kendall distilohet vetëm dy herë, megjithatë ajo po akuzon dyfishin e çmimit të shisheve të tyre, të dyja të prodhuara në Jalisco, Meksikë.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *