Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person në Gazimestan në kuadër të ritualeve vjetore të Vidovdanit.

Burime të “Indeksonline”, bëjnë me dije se i arrestuari është shtetas malazez, Risto Jovanoviq.

Po ashtu mësohet se ndaj tij është marrë vendimi për 48 orë burg.

Kujtojmë se arsyeja e arrestimit të tij është se ai ka bërë thirrje nacionaliste dhe nxitje të urrejtjes./Indeksonline/

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *