Sipas  Ministrisë se Shëndetësisë dhe të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndersa kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 271 persona thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shendetësisë, shkruan Aktuale.live

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.188 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 478.084 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 165.190 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 4.666 testime, 271 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 15 qytetar, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.719.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.321.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *