Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe të  dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes dhe 1370 persona kanë rezultuar pozitiv, transmeton Aktuale.live

Postimi i plotë:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.538 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 559.007 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 202.647 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 9.169 testime, 1.370 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 47 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.056.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 6.815.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *