Sipas Ministrise së shëndetësisë dhe të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes ndërsa 1.383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, transmeton Aktuale.live

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 17.684 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 276.890 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 11.472 testime, 1.383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 996 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 115.657.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 26.886.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *