Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovë këto dy ditë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, transmeton Aktuale.live

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *