Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak, sot parashikohet të jetë mot i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare kryesisht në orët e mesditës dhe përgjatë relieveve malore, transmeton Aktuale.live

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-8m/s e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore hera-herës fiton shpejtësi dhe bëhet e fortë deri në 12-15m/s.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *