Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se nuk ka biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës.

Lajçak ka theksuar se është duke punuar për të caktuar një takim të radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.#

Lajçak ka arritur të mërkurën në Kosovë

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *