Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak,  moti sot  parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në ekstremin veriore pritet të pasohen nga reshje lokale shiu, transmeton Aktuale.live

Era do të fryjë nga jugperëndimi-juglindja me shpejtëi mesatare 1 deri 7m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen:
zonat malore 12°C deri në 29°C
zonat e ulëta 13°C deri në 31°C
zonat bregdetare 14°C deri në 30°C

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *