Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, transmeton Aktuale.live

Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *