Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Salih Mustafës. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës shënon Ditën Ndërkombëtare pa Makina. (Para ndërtesës së Qeverisë, ish-objekti Rilindja, ora 10:00)

Komisioni për Legjislacion shqyrton raportet e Komisioneve të përhershme për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për përgjegjësinë disiplinore të gjyqtarëve dhe prokurorëve. (Kuvendi i Kosovës, salla N-204, ora 10:00)

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale takim me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për situatën me COVID-19. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla. (Kabineti i kryetarit, ora 10:00)

Mbahet takimi virtual i Këshillit Prokurorial të Kosovës. (Ora 10:00)

Kryetari i komunës së Shtimes Naim Ismajli viziton QKMF “Vezir Bajrami” në Shtime. (Ora 10:00)

ASHAK prezanton botimin “Enigma e poezisë” nga Sabri Hamiti. (Salla e Akademisë, Prishtinë, ora 11:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton rekomandimet e dala nga raporti i auditimit të performancës “Parandalimi dhe reagimi i situatave emergjente: Vërshimet”. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 12:00)

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit të Marrëveshjes së bashkëfinancimit për Projektin: “Programi mbështetës për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale faza (Dalëse) IV”, ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 13:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë rishikon Planin e punës së Komisionit për sesionin vjeshtor. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 13:00)

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *