Për situatën në veri mes policisë kosovare dhe protestuesve serbë ka reaguar edhe Gjermania.

Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet me konstatimin e amerikanëve të cilët patën takim me Kurtin në Prishtinë, se situata duhet të shtensionohet urgjentisht.

Rohde madje në një postim në Tëitter, ka thënë se shtensionimi dhe ri-angazhim janë “nevoja të orës”.

“Plotësisht dakord. Shkallëzimi dhe ri-angazhimi janë nevoja e ores”,  ka thënë Rohde

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *