Sipas Ministrisë se Shëndetësisë dhe të  dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes ndërsa 77 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, transmeton Aktuale.live

Postimi i plotë:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.481 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.274.156 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 503.498 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 4.322 testime, 77 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 696 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.758
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 4.176

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *