Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe neser, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell, transmeton Akktuale.live

Temperaturat minimale do të shënojnë ulje, deri sa ato maksimalet mbesin konstante me ditët e fundit. Nuk parashihen reshje të asnjë forme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

May be an image of map and text

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *