Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, transmeton Aktuale.live

Temperaturat minimale do të shënojnë ulje, deri sa ato maksimalet mbesin konstante me ditët e fundit. Nuk parashihen reshje të asnjë forme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *