Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në vizitë zyrtare homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq, raporton Ekonomia Online.

Plenkoviq dhe Kurti do të kenë një takim sy me sy dhe më pas do të dalin në një konferencë për medie në oborrin e Qeverisë.

Kryeministri kroat më pas do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, e cila do ta nderoi atë me medaljen presidenciale “Shën Tereza”. Pastaj edhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

By admin2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *