Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak moti në këtë fundjavë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme, transmeton Aktuale.live
Dita e shtunë parashikohet të nisë me mot me vranësira të cilat gradualisht do ti lënë vendin kthjellimeve. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1 deri në 7m/sek.
Dita e diel do të ketë mot të kthjellët e vranësira të pakta klalimtare në orët e mesditës. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek.
Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale dhe pa ndryshime të ndjeshme në vlerat maksimale.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *