Agolli ka thënë se është ndjerë keq kur e ka kuptuar se Bogujevci ka vepruar kështu.

“Personalisht,u ndjeva keq sot, kur kuptova qe edhe Saranda Bogujevci veproi sipas te njejtit parim, gjate perzgjedhjes se anetareve te Bordit te ri te RTK-se. Ajo kandidatin Mihajllo Shqepanoviq e vleresoi me plot 95 poena.”, ka shkruar ai, transmeton Periskopi.

Postimi i tij i plotë:

Kjo qeveri dhe eksponentet e saj nuk po funksionojne logjikshem, ose une nuk po mund t’ua gjej logjken e sakte te funksionimit.

Nese thua se pushtetaret e kaluar (ciledo qofshin ata) kane koketuar me eksponentet e shtetit serb ne Kosove, shpesh edhe duke i favorizuar ata ne dem te shqiptareve, atehere do te duhej qe edhe veprimet t’i keshe ne perputhje me deklarimet e tilla.

Perndryshe del cinik dhe qesharak.

Personalisht,u ndjeva keq sot, kur kuptova qe edhe Saranda Bogujevci veproi sipas te njejtit parim, gjate perzgjedhjes se anetareve te Bordit te ri te RTK-se. Ajo kandidatin Mihajllo Shqepanoviq e vleresoi me plot 95 poena.

Duke mos paragjykuar fare karaktetistikat profesionale të kandidatëve, nje vleresim i tille per mua eshte sa befasues ngase vjen nga pikërisht nga znj. Bogujevci, poaq edhe i pakuptimte, ngase vjen nga nje subjekt politik qe vazhdon te konsideroje se patriotizmi eshte nje ekskluzivitet qe i takon vetem atij.

Dikush mund të argumentojë se vlerësimi nuk duhet bazuar në ndjenja dhe përvoja subjektive, por gjithësesi mbetet një shije e çuditshme….

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *