Sipas Ministrisë  se Shëndetësisë dhe të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes ndërsa 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, transmeton Aktuale.live
Postimi i plotë
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Nga 1.231 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.711.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 232.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
May be an image of text

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *